Energooszczędny dom

Decydując się na budowę domu warto mieć na uwadze jaki będzie koszt eksploatacji. Koszty energii i ogrzewania z roku na rok są coraz wyższe, dlatego można już na etapie projektu pomyśleć o energooszczędnym domu.

Dowiedz się jak wykryć straty ciepła w domu.

Na utratę ciepła w domu ma wpływ bardzo wiele czynników. Jednym z nich są ściany, okna i dach, przez które ucieka bardzo dużo ciepła. Jeżeli dom posiada bardzo wiele nieszczelności to utrata ciepła jest ogromna i przynosi spore straty finansowe. Warto zainwestować w sprawdzone sposoby minimalizacji utraty ciepła.

Postaw na energooszczędny dom i zminimalizuj straty finansowe, które z roku na rok są coraz większe. Pasywne budownictwo posiada wiele ciekawych rozwiązań.

Przed budową domu dobrze zaplanuj powierzchnię domu. Nie ma sensu ogrzewać dużych powierzchni, które i tak nie są wykorzystane. Inwestycja w solidne okna również wróci się z nawiązką, ponieważ zatrzymają w domu większą ilość ciepła. Dodatkowo wybierając projekt domu warto go dobrze usadowić, aby do domu wpadała jak największa ilość promieni słonecznych, które również ogrzewają dom.

Dobre ocieplenie domu również gwarantuje mniejsze zużycie ciepła, szczególnie jeżeli jest dobra wentylacja.

 

Dodaj komentarz