O CZYM MUSISZ WIEDZIEĆ PRZED BUDOWĄ DOMU

O CZYM MUSISZ WIEDZIEĆ PRZED BUDOWĄ DOMU

Budowa własnego domu, to moment, na który czeka większość z Nas. Aby jednak tego dokonać musisz wiedzieć o kilku kwestiach.

Przed budową domu należy sprawdzić w księgach wieczystych stan prawny działki. Dowiesz się również czy działka nadaje się do zabudowy. Kolejną rzeczą jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzeni. Jeśli dany teren go nie posiada należy wystąpić o udzielenie decyzji o warunkach zabudowy. Zobacz również jak wygląda kwestia infrastruktury, uzbrojenia działki i podłączy do mediów.

Możemy przejść do projektowania domu i przestrzeni wokół niego. Należy wziąć pod uwagę kształt działki, jej wielkość oraz panujące obecnie wymogi. Nieprzestrzeganie ich może wykluczyć odebranie budynku. Gdy posiadamy gotowy projekt wraz z opisem technicznym należy zgłosić budowę domu jednorodzinnego bądź wystąpić o pozwolenie.

Warto zrobić sobie kosztorys, który pozwoli oszacować wydatki i na bieżąco kontrolować etapy budowy. Jest on natomiast niezbędny, gdy ubiegamy się o kredyt. Nie zapomnij o kierowniku budowy, który będzie ją stale nadzorował.