NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PODCZAS ZAKUPU DOMU?

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PODCZAS ZAKUPU DOMU

Kupując dom jesteśmy pełni euforii. Własne kąt to coś szczególne ważnego. Na co jest zwrócić uwagę, aby nie kupić kota w worku?

Przede wszystkim porównaj kilka ofert. Nie sugeruj się tylko ceną, gdyż może być ona zgubna. Każdy dom należy zobaczyć w rzeczywistości. warto zabrać notes, aby zapisać niezbędne informacje i pytania jakie mamy do sprzedającego.

Wbrew pozorom ważne jest położenie. Czy dom jest wolnostojący czy stoi w zabudowie szeregowej? Istotna rzeczą jest sposób ogrzewania, podłącza do mediów i uzbrojenie działki jak system wodnokanalizacyjny.

Sprawdź elewację zewnętrzną, ściany i sufity. Nie zapomnij o dachu. Zapytaj właściciela o ocieplenie domu, wszelkie zacieki, przecieki i ukryte na pierwszy rzut oka wady. Może się okazać, że dom wymaga dużych nakładów finansowych łącznie z ogrzewaniem budynku.

Zwróć uwagę na infrastrukturę bądź jej brak. Warto zapytać o plan zagospodarowania przestrzennego i planowane inwestycje. Istotna rzeczą jest również przynależność drogi. Może być publiczna bądź prywatna.