Kiedy zająć się postawieniem ogrodzenia?

Kupiliśmy działkę, mamy plan budowy, ale stajemy przed dylematem, kiedy postawić ogrodzenie?

Mimo, że wydaje się to proste, w rzeczywistości okazuje się dość sporym problemem. Dlaczego?

Budowa wiąże się z pracami takimi jak chociażby wyrównywanie terenu. Do tego typu zadań niezbędny jest ciężki sprzęt. Materiały budowlane najczęściej przywożone ciężarówkami a nawet tirami, dlatego w takich przypadkach ogrodzenie jest dość problematyczne. Duży sprzęt wymaga dość dużo przestrzeni a ogrodzenie mocno ogranicza manewrowanie.

Z drugiego punktu widzenia, płot ma przede wszystkim chronić działkę przed niepożądanymi gośćmi. W trakcie budowy, zazwyczaj na terenie działki, przechowuje się wartościowe materiały, które są atrakcyjnym łupem dla złodziei. W tym przypadku płot okazuje się bardzo przydatny i niezbędny.

Na chwilę obecną, postawienie nowoczesnego ogrodzenia wiąże się ze sporym kosztem. Niestety już sama budowa domu jest bardzo dużym kosztem, dlatego wiele osób nie decyduje się na  wcześniejsze postawienie docelowego ogrodzenia.

Perspektywa straty kosztownych materiałów, skłania inwestorów, do postawienia prowizorycznego, tymczasowego ogrodzenia. Takie rozwiązanie jest o wiele tańsze a w połączeniu z biegającym po posesji psem, okazuje się bardzo skuteczną ochroną.

Niewątpliwie postawienie ogrodzenia przed lub na początku budowy jest zabezpieczeniem przed kradzieżami i ewentualnymi zniszczeniami przez osoby trzecie. Alternatywą dla osób nie dysponujących dużą ilością pieniędzy, jest ogrodzenie tymczasowe. Przy takim ogrodzeniu można zamontować bramę, dzięki której ciężki sprzęt będzie mógł swobodnie wjeżdżać i wyjeżdżać z placu budowy.