Jak wykorzystać beton architektoniczny?

budowa domów mazowieckie

Aranżacje wnętrz z roku na rok zaskakują wyjątkowymi rozwiązaniami. Niegdyś unikany i uważany za materiał nadający zimnego charakteru pomieszczeniu, beton architektoniczny, obecnie powraca z zupełnie innymi odczuciami ze strony projektantów!

Na chwilę obecną, beton uznawany jest za materiał elegancki i stylowy, wykorzystywany na ściany.

Dlaczego beton powrócił do mody?

Płyty z betonu architektonicznego są bardzo proste w montażu, dodatkowo występuje w różnych formach, dlatego każdy może wybrać odpowiadającą mu opcję, wpisującą się w styl wnętrza. Beton może wystąpić w formie gładkiej lub porowatej o różnej kolorystyce. Do kolorystyki uniwersalnej betonu zaliczany jest szary oraz antracytowy, natomiast w skład unikalnych kolorów można zaliczyć biel, beż oraz jasne szarości.

Szlachetny materiał doskonale sprawdza się na ścianach w salonie, sypialni a nawet w łazience, jednak to nie jedyny sposób na wykorzystanie płyt betonowych.

Beton architektoniczny służy również jako blat kuchenny, czy łazienkowy. Połączenie blatu oraz zlewozmywaku wykonanego z betonu wyróżnia się oryginalnością i nowoczesnym, stonowanym wyglądem.

Aranżując wnętrze w stylu minimalistycznym, warto rozważyć użycie betonu na schody, zarówno te wewnątrz budynku,  jak i zewnątrz.

Coraz częściej beton pojawia się na elewacjach budynków, jako przyciągający wzrok dodatek. Beton, jako materiał wytrzymały, doskonale spisuje się jako meble ogrodowe.

Użycie betonu architektonicznego możliwe jest niemal wszędzie, dlatego jego wykorzystanie uzależnione jest jedynie od osoby aranżujące wygląd domu.

Należy jedynie pamiętać, aby wybrać odpowiednią grubość płyty! Na ścianie wewnątrz domu płyta będzie znacznie cieńsza niż w przypadku elewacji.