Jak wybrać odpowiednie ogrodzenie?

Ogrodzenie ma różne funkcje przede wszystkim oddziela posesję od innych i chroni przed niechcianymi gośćmi. Ogrodzenie ma dać poczucie prywatności na własnej działce. Oprócz aspektu funkcjonalnego, niewątpliwie ogrodzenie musi również pięknie się prezentować, ponieważ to właśnie płot jest pierwszą rzeczą, którą rzuca się w oczy od zewnętrznej strony posesji i stanowi uzupełnienie wyglądu budynku.

Jakie rodzaje ogrodzenia dostępne są na rynku?

Ogrodzenie może być wykonane z różnego rodzaju materiałów. W zależności od upodobań i stylistyki budynku można wybrać inny rodzaj płotu.

Najczęściej stawia się ogrodzenie metalowe. W tym przypadku są różnorodne wzory, które dodatkowo urozmaica się słupkami. W ostatnich latach wybiera się słupki z kamienia naturalnego.  W nowoczesnym budownictwie, projektanci chętnie stawiają na tzw. ogrodzenie roletowe, które jak nazwa wskazuje, przypomina rolety okienne.

Kolejną możliwością jest ogrodzenie drewniane. Drewniany płot jest niezwykle stylowym ogrodzeniem, jednak ma jedną wadę, którą jest trwałość. Przy ogrodzeniu z drewna niezbędne są regularne konserwacje i malowanie. Zaletą przemawiającą za kupnem takiego ogrodzenia jest dość niska cena.

Do ogrodzenia cieszącego się ogromną popularnością w ostatnich latach należy ogrodzenie sportowe. Ten typ ogrodzenia często stosuje się przy reprezentacyjnych ogrodach lub gdy wokół posesji jest żywopłot. Ogrodzenie sportowe należy do jednych z tańszych opcji dostępnych na rynku.  

Niegdyś popularne ogrodzenie murowane już nie jest tak chętnie wybierane. Kamienne ogrodzenie jest niezwykle trwałym ogrodzeniem i niewątpliwie zapewniającym dużo prywatności , jednak ten typ ogrodzenia zmniejsza optycznie powierzchnię działki, dając wrażenie przytłoczenia.