Jak wybrać idealną wielkość domu? część II

W poprzednim artykule pisaliśmy o podstawowych kryteriach mających wpływ na wielkość wymarzonego domu, które warto wziąć pod uwagę jeszcze przed rozpoczęciem budowy, aby koszty utrzymania domu nas nie przewyższyły.

Może warto wziąć pod uwagę również alternatywne rozwiązania, które na wstępie będą droższe, ale w przyszłości pozwolą sporo zaoszczędzić.

  • Rodzaj ogrzewania

Sposobów ogrzewania domu jest sporo, dlatego znajdź idealne dla siebie, które będzie spełniało Twoje oczekiwania. Może to być to ogrzewanie gazowe, elektryczne, olejowe? Dowiedz się, które dla Ciebie będzie najtańsze w użytkowaniu, ponieważ jest to uzależnione od miejsca, w którym znajduje się działka, gdyż nie wszędzie jest podciągnięty np. gaz i nie wszystkie opcje są dostępne.

 

  • Plan zagospodarowania terenu

Jest to bardzo ważne kryterium przy budowie własnego lokum, ponieważ plany zagospodarowania terenu nie zawsze są zgodne z naszym wymarzonym projektem domu i niestety musimy je dostosować do wytycznych, aby uzyskać zgodę na budowę.

  • Wielkość działki

Jest to oczywiste, że na małej działce powstanie mały domu, więc nie zawsze mamy szansę na budowę domu jaki chcielibyśmy mieć. Duże znaczenie ma również kształt działki do którego trzeba dostosować projekt domu.

Przeanalizuj więc dokładnie wszystkie kryteria budowy domu i podejmij słuszną decyzję, jeżeli nadal masz z  tym problem napisz do nas z chęcią Ci pomożemy. KONTAKT