Jak długo trwa budowanie domu?

Budowa domu, jest marzeniem wielu ludzi. Realizacja takiego celu wiąże się z poświęceniem dość dużej ilości czasu.

Jak długo trwa postawienie domu?

Bardzo ciężko konkretne określić jak długo potrwa budowa. Każda budowa jest kwestią indywidualną, podobnie jest z czasem budowy.

Przy pewnych założeniach, możemy mniej więcej określić ile czasu minimalnie musimy liczyć na prace budowlane.

Podstawą sprawnej budowy jest harmonogram. Określenie konkretnych faz budowy, z poszczególnymi czynnościami, pozwoli na skrupulatne trzymanie się czasu, bez nieprzewidzianych przestojów.

Pierwszym etapem budowy jest doprowadzenie do stanu zerowego, jest pierwszą fazą stawiania budynku. W skład czynności należących do tego okresu zalicza się znalezienie działki, obliczenia geodezyjne, wylanie fundamentów itp. Wszystkie zadania wykonywane są w przeciągu około miesiąca.

Kolejnym etapem jest doprowadzenie do stanu surowego, otwartego. Jest to najważniejsza faza budowy trwająca około czterech miesięcy. Stan surowy otwarty wiąże się z nadaniem budynkowi kształtu, tzn. murowanie ścian, wykonanie stropów itp.

Ostatnim etapem stawiania budynku jest stan surowy zamknięty. W tym etapie najważniejsze jest zamontowanie stolarki okiennej oraz drzwi. Na samym końcu zostaje położenie docelowego materiału na dach. Wykonanie czynności prowadzących  do stanu surowego, zamkniętego jest kwestią około pięciu miesięcy